Dezynfekcja na basenie?

W obecnej sytuacji zamknięte jest wiele obiektów sportowych i rekreacyjnych, jednak profesjonalni sportowcy mogą z nich dalej korzystać. Jednak czy basen to jest takie miejsce, w którym trzeba się dezynfekować? Jakiego rodzaju sposoby dezynfekcji i zachowania bezpieczeństwa są dostępne na basenach?

Dystans społeczny

Jednym z najlepszych sposobów na zachowanie bezpieczeństwa na takim obiekcie jest zachowanie dystansu. Jest to najpewniejszy sposób na zachowanie bezpieczeństwa w czasach pandemii, nie tylko w miejscach takich jak basen. Dobrym sposobem w innych miejscach jest też noszenie maseczki, jednak na basenie może być to uciążliwe. Jednak jak się ma sprawa z dezynfekcją, czy należy to robić i co to daje?

Jak to jest z dezynfekcją?

Podobnie jak w większości miejsc, płyn do dezynfekcji powinien być zawsze dostępny i powinno się go stosować. Tego typu środki pomagają w usunięciu drobnoustrojów z naszych dłoni, którymi bardzo często przenosimy je na powierzchnie i na ręce innych osób. Jeśli będziemy się regularnie dezynfekować, to znacznie zmniejszamy ryzyko zakażenia się nie tylko koronawirusem, ale także innymi chorobami wirusowymi i bakteryjnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *