Kontuzja – co dalej?

Gdy dbamy o nasze zdrowie, to musimy w planie naszego dnia mieć jakąś aktywność fizyczną, która dobrze działa na nasze ciało. Jednak z aktywnością fizyczną związane jest ryzyko kontuzji, która może przytrafić się nawet najostrożniejszym osobom. Co zrobić gdy już się przytrafi?

Leczenie kontuzji

Przede wszystkim należy na jakiś czas zrezygnować z jakiejkolwiek aktywności fizycznej, bo możemy znacznie pogłębić kontuzję. Najlepszą decyzją jest wizyta u specjalisty, który doradzi nam w jaki sposób radzić sobie z kontuzją. Jednak najważniejszą kwestią będzie oszczędzanie kontuzjowanego miejsca i pozwolić mu się zregenerować. Jednak najlepszym sposobem na kontuzje jest jak najlepsze przeciwdziałanie nim. W jaki sposób należy to zrobić?

Przeciwdziałanie

Jednym z najlepszych sposobów na przeciwdziałanie kontuzji jest dobre rozgrzewanie się przed treningiem. Rozgrzewka pozwoli przygotować mięśnie do wysiłku, a po aktywności fizycznej pozwoli zmniejszyć intensywność ich pracy. Innym sposobem na zmniejszenie ryzyka kontuzji może być kinesiology taping. Polega to na naklejeniu na skórę plastra, który zwiększy odległość pomiędzy skórą a mięśniami. Redukuje to ból i znacznie zmniejsza ryzyko kontuzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *