Kontuzja przy sportach wodnych

Uprawianie sportu jest zdecydowanie zdrowe, a szczególnie sportów wodnych bo woda pozytywnie wpływa na nasz organizm. Jednak nawet w sportach wodnych ryzyko kontuzji nie jest zerowe i czasami mogą się przytrafić. W jaki sposób radzić sobie z kontuzjami w sportach wodnych?

Leczenie

Przede wszystkim należy wyleczyć kontuzję, a proces leczenia może przebiegać w różny sposób, który będzie zależał od tego jaka część ciała została kontuzjowana. Najczęściej kontuzji ulegają ręce i nogi, jednak nie jest to reguła. W celu wyleczenia każdej kontuzji warto udać się do specjalisty, który pomoże nam wyleczyć uraz. Przez ten czas najprawdopodobniej trzeba będzie powstrzymać się od wykonywania sportów i innego wysiłku. Co potem?

Rehabilitacja

Kolejnym krokiem po wyleczeniu kontuzji jest odpowiednia rehabilitacja. Jej podstawowym zadaniem jest doprowadzenie nas do pełnej sprawności po odniesieniu kontuzji. Można zacząć od różnych zabiegów bezinwazyjnych jak masaż tantryczny czy inne tego typu masaże aby przyspieszyć regenerację i odprężyć się. Następnie możemy stopniowo wracać do uprawiania sportu, co pozwoli wrócić do pełnej sprawności po pewnym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *