Co zrobić tuż po treningu?

Jeśli chcemy mieć dobre zdrowie, to musimy regularnie uprawiać aktywność fizyczną. Najlepiej wypróbować różnego rodzaju sporty i wybrać taki, który sprawia nam największą przyjemność. Co powinniśmy zrobić tuż po treningu aby osiągnąć jak najlepsze efekty naszej aktywności fizycznej?

Rozciąganie i posiłek

Jeśli nasz trening był bardzo intensywny, to warto poświęcić dodatkowe minuty na rozciąganie statyczne, które mają na celu zmniejszyć napięcie mięśni. Brak wykonania tych ćwiczeń może skutkować większą podatnością na kontuzje i większymi zakwasami. Kolejną rzeczą, którą zdecydowanie warto zrobić jest spożycie odpowiedniego posiłku, który pozwoli na uzupełnienie części energii, która została spożytkowana na trening. Następnie możemy myśleć o regeneracji.

Regeneracja

Po zakończeniu treningu możemy udać się na różnego rodzaju zabiegi, które mają na celu przyspieszenie regeneracji i polepszenie naszego zdrowia. Jednym z takich zabiegów może być masaż klasyczno-relaksacyjny, który pozwoli na zmniejszenie bólu w mięśniach oraz na przyspieszenie ich regeneracji. Inną rzeczą, którą warto zrobić tuż po treningu jest gorąca kąpiel, która działa kojąco na zmęczony organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *