Jaką dietę dobrać do treningu?

Odpowiednie odżywianie jest jedną z podstawowych kwestii, jeśli dbamy o nasze zdrowie na co dzień. Jednak gdy uprawiamy sport lub ciężko trenujemy, to nasza dieta musi się zmienić aby dostosować się do sytuacji. Jaka dieta będzie prawidłowa dla naszego rodzaju treningu?

Dieta dla każdego

WIele zależy od tego jaki jest rodzaj oraz cel naszego treningu, bo dieta może być różna dla sportowców nawet wtedy, gdy mają identyczny plan treningowy. Niezależnie od naszego celu czy treningu musimy jednak korzystać z produktów pełnowartościowych, które dostarczą do organizmu odpowiednią ilość składników odżywczych, które są niezbędne do jego prawidłowego działania. Jeśli mamy alergie na pewne składniki, jak gluten https://www.bodypak.pl/pl/wsb/189_gluten-wrog-publiczny-numer-jeden.html, to należy uzupełniać dietę innymi produktami, które są równie wartościowe.

Dieta a trening

Jeśli celem naszego treningu jest zrzucenie zbędnych kilogramów, to dieta powinna zawierać mniej kalorii, niż wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie. Całkiem przeciwnie sytuacja wygląda w przypadku budowania masy mięśniowej. Wtedy musimy dostarczać większej ilości kalorii niż wynosi nasze zapotrzebowanie. Niezależnie od naszego celu powinniśmy podczas treningu regularnie dostarczać wody, która jest niezbędna do działania naszego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *