Zdrowe trawienie

Dieta jest bardzo ważna dla naszego zdrowia, niezależnie czy chcemy zmniejszyć wagę, zwiększyć masę mięśniową lub nie mamy żadnego celu. Aby dieta miała sens to nasze trawienie musi działać bez zarzutu, aby przyswajać wszystkie składniki odżywcze z produktów spożywczych. Jak wygląda dobre trawienie i jak o nie zadbać?

Jak wygląda dobre trawienie?

Dobre, zdrowe trawienie polega na bezproblemowym strawieniu pożywienia i przyswojenie z niego składników odżywczych i nie tylko. Większość osób będzie trawić wszystkie produkty, jednak w niektórych przypadkach moga wystąpić nietolerancje, które będą objawiać się negatywnymi skutkami. Przykładami może być nietolerancja laktozy, która eliminuje wiele produktów zawierających nabiał lub celiakia, która zmusza nas do produktów zawierających gluten.

Dbanie o trawienie

Aby dbać o trawienie musimy zadbać między innymi o mikroflorę bakteryjną, która znajduje się w naszych jelitach. To ona jest odpowiedzialna za prawidłowe przyswajanie składników odżywczych z żywności, dlatego należy musi być w dobrej kondycji. Aby usprawniać pracę układu pokarmowego warto korzystać z probiotyków i błonnika https://www.bodypak.pl/pl/wsb/272_co-z-tym-blonnikiem.html, które to składniki wspierają zdrowe trawienie. Należy jednak być ostrożnym z błonnikiem, gdyż jego nadmiar może powodować problemy ze zdrowiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *