Wpływ wątroby na zdrowie

W naszym organizmie każdy organ ma swoje zadanie, które wykonuje aby utrzymać nas przy życiu i abyśmy byli zdrowi. Jednym z takich organów jest wątroba, która spełnia szereg ważnych działań niezbędnych do prawidłowego działania organizmu. Jak nasza wątroba wpływa na nasze zdrowie?

Metabolizm i hormony

Pierwszym zadaniem wątroby, które jest ważne dla naszego zdrowia jest udział w metaboliźmie węglowodanów i białek. Te dwa składniki odżywcze są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, gdyż białko jest głównym składnikiem budulcowym, a węglowodany są głównym źródłem energii. Kolejnym bardzo ważnym zadaniem jest jej udział w gospodarce hormonalnej naszego organizmu. Jeśli nie będziemy dbać o zdrowie wątroby to pojawią się różne problemy https://www.bodypak.pl/pl/wsb/412_problemy-watrobowe-przyczyny-diagnoza-regener.html, w tym te związane z hormonami.

Oczyszczanie i magazynowanie

Oprócz dbania o metabolizm i gospodarkę hormonalną wątroba pełni także funkcję oczyszczającą oraz funkcję magazynującą. Wątroba produkuję żółć, która pozwala oczyścić nasz organizm z toksyn, takich jak na przykład alkohol. Ponadto wątroba jest organem, który jest w stanie magazynować ważne elementy dla działania naszego organizmu, jakim są witaminy i żelazo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *