Jak grać w piłkę wodną?

Choć popularność piłki wodnej może być dużo mniejsza niż piłki nożnej, to nie brakuje osób które lubią uprawiać ten sport. Jednak podobnie jak w każdym innym sporcie warto znać zasady, wtedy możemy spróbować zagrać. Jakie są zasady grania w piłkę wodną?

Zasady

Najczęściej zasady ogólne stosowane są wtedy, gdy chcemy nauczyć się profesjonalnie grać w ten sport, w przypadku gry ze znajomymi nie musimy się restrykcyjnie do nich stosować. Zazwyczaj w drużynie jest 7 zawodników, w tym bramkarz. Celem jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika. Zasady obejmują szereg fauli i zakaz dotykania stopami dna basenu, a także zakaz podtapiania i kopania przeciwników.

Zalety gry

W piłkę wodną warto grać, bo może być to świetna forma aktywności fizycznej. Możemy nią zastąpić wizytę w siłowni, bo choć zasady mogą wydawać się proste, to taki sport potrafi zmęczyć. Osoby aktywne przyjmujące suplementy jak boostery testosteronu mogą traktować krótki mecz w piłkę wodną jako trening lub jako rozgrzewka przed treningiem. Ponadto jest to bardzo dobry sposób na spędzanie wolnego ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *