Jak grać w piłkę wodną?

Choć popularność piłki wodnej może być dużo mniejsza niż piłki nożnej, to nie brakuje osób które lubią uprawiać ten sport. Jednak podobnie jak w każdym innym sporcie warto znać zasady, wtedy możemy spróbować zagrać. Jakie są zasady grania w piłkę wodną?

Zasady

Najczęściej zasady ogólne stosowane są wtedy, gdy chcemy nauczyć się profesjonalnie grać w ten sport, w przypadku gry ze znajomymi nie musimy się restrykcyjnie do nich stosować. Zazwyczaj w drużynie jest 7 zawodników, w tym bramkarz. Celem jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika. Zasady obejmują szereg fauli i zakaz dotykania stopami dna basenu, a także zakaz podtapiania i kopania przeciwników.

Zalety gry

W piłkę wodną warto grać, bo może być to świetna forma aktywności fizycznej. Możemy nią zastąpić wizytę w siłowni, bo choć zasady mogą wydawać się proste, to taki sport potrafi zmęczyć. Osoby aktywne przyjmujące suplementy jak boostery testosteronu mogą traktować krótki mecz w piłkę wodną jako trening lub jako rozgrzewka przed treningiem. Ponadto jest to bardzo dobry sposób na spędzanie wolnego ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *