Aqua aerobik – zalety ćwiczeń w wodzie

Woda daje ogromne możliwości jeżeli chodzi o wykonywanie sportów, zarówno na powierzchni jak i pod jej powierzchnia. Jednym z nich jest aqua aerobik, który najczęściej wybierany jest przez kobiety jako aktywność na basenach czy innych ośrodkach, jednak czy to sport tylko dla kobiet ? Jakie daje korzyści ćwiczącym ?

Co to takiego ?

To nic innego jak wykonywanie ćwiczeń w wodzie przy muzyce, z wykorzystaniem układów choreograficznych i różnych innych metod ćwiczeń. Przyjęło się że to sport bardziej dla kobiet, gdyż to właśnie najczęściej na basenie spotyka się grupy pań ćwiczących razem z instruktorką. Nie warto jednak zapominać że to świetne zajęcie dla osób otyłych, potrzebujacych rehabilitacji czy tych z problemami układu kostnego.

Zalety ćwiczeń

Każda aktywność w wodzie ma swoje zalety gdyż wtedy nie obciążamy kręgosłupa, który przy siedzącym trybie życia większości z nas jest przeciążony. Aerobik nie tylko pozwala schudnąć osobą z nadwagą ale także istotnie wzmacnia mięśnie, które przy większym obciążeniu jakie zapewnia woda muszą pracować bardziej intensywnie. Nie można zapominać o tym, że ćwiczenia w wodzie są o wiele bardziej bezpieczne niż te wykonywane na powierzchni. Woda skutecznie amortyzuje upadki czy innego rodzaju wypadki jakie mogą się zdarzyć podczas ćwiczeń, dlatego jest tak dobrym miejscem dla osób starszych a także tych chorych na osteoporozę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *