Czy pływanie wpływa na nasze zdrowie ?

Uprawianie sportu to nie tylko przyjemność ale także element, który pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, w końcu znamy powiedzenie “sport to zdrowie”. Jednak czy dotyczy się to każdego sportu ? Jak to wygląda ze sportami wodnymi a szczególnie z pływaniem ?

W czym może pomóc nam pływanie ?

Każdy z nas kiedyś umiał pływać, niestety niemowle wraz z dorastaniem zapomina tę umiejętność aż całkowicie ją traci i w późniejszym okresie musi uczyć się jej od nowa. Warto jednak aby każdy z nas potrafił pływać gdyż ma to naprawdę wiele pozytywnych aspektów wpływających na nasze życie. Jednym z najważniejszych jest wpływ pływania na nasze ciało, nie tylko wzmacnia mięsnie kręgosłupa ale także poprawia sylwetkę i pozwala pozbyć się cellulitu.To jednak nie wszystko, pływanie świetnie poprawia kondycję i zwiększa pojemność płuc, dlatego dla tak wielu sportowców, pływanie jest obowiązkiem podczas treningu.

Pływanie jako świetna rehabilitacja

Pływanie świetnie sprawdza się dla osób, wracających po urazach czy kontuzjach dlatego jest to jedna z niewielu aktywności jaką zalecają lekarze zaraz po tego typu zdarzeniach. Można powiedzieć, że różnego rodzaju aktywności w wodzie to rehabilitacja, dlatego, że woda nie tylko stawia opór świetnie wpływający na nasze mięśnie ale także jest miejscem bezpiecznym w którym nie odczuwamy aż tak bólu. Mimo to powinniśmy skonsultować się z rehabilitantem przed rozpoczęciem tego typu działań na własną rękę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *