Freediving – co to?

Wiele rodzajów sportów wodnych polega na rywalizacji, ale niektóre wykonuje się także dla relaksu i aby zobaczyć i doświadczyć nowych rzeczy. Jednym z takich sportów jest nurkowanie, a jedną z jego odmian jest właśnie freediving. Czym się charakteryzuje i co jest potrzebne do jego uprawiania?

Czym jest freediving?

Nurkowanie metodą freedivingu polega na nurkowaniu bez żadnego dostarczania tlenu pod wodą. Taki typ nurkowania wymaga nauki prawidłowego oddychania i wstrzymywania oddechu na dłuższy czas, co może nie być bezpieczne dla każdego. Jest to bowiem bardzo obciążające dla płuc, więc osoby mające problemy z oddychaniem powinny zainteresować się innymi rodzajami nurkowania. Jeśli jednak nie mamy takich problemów to można spróbować freedivingu.

Co jest potrzebne?

W przypadku freedivingu nie jest potrzebny akwalung, ponieważ nie dostarcza się tlenu przy pomocy butli. Jednak niezbędnym sprzętem do tego rodzaju nurkowania są płetwy, maska i fajka. Zanim udamy się do wody musimy przejść odpowiednie szkolenie, które jest przeprowadzane w specjalnych szkołach nurkowania, a do tego trzeba mieć ukończone 12 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *