Jak woda wpływa na nasz organizm?

Sporty wodne opierają się na dwóch podstawowych elementach, czyli na tym, że aktywność fizyczna jest zdrowa i na tym, że przebywanie w wodzie jest zdrowie. Zarówno ciepła jak i zimna woda ma dobry wpływ na nasz organizm bez negatywnych skutków. Jaki wpływ ma woda na nasz organizm?

Aktywność w wodzie

Woda wpływa na nasz organizm na wiele sposobów, przykładowo jest idealna dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy. Dzieje się tak ponieważ podczas ćwiczeń w wodzie nasze mięśnie, stawy i kości nie są obciążone, a jej opory dają odpowiedni trening. W połączeniu ze sportem wodnym jak na przykład pływanie możemy bardzo szybko stracić nadprogramowe kilogramy.

Inne działania wody

Nie tylko aktywne spędzanie czasu w wodzie daje efekty, również osoby mniej aktywne zyskają po spędzeniu czasu w wodzie. Spędzenie czasu w wodzie pozwala na zmniejszenie bólu i stanów zapalnych, a także pozwoli się wyciszyć i przyspieszyć regenerację. Również temperatura wody ma znaczenie, bo ciepła woda pozwala się uspokoić i oczyścić nasz organizm, a zimna woda pozwala nas pobudzić i zmniejszyć napięcie w naszych mięśniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *